Cylindirical Surface Machining with End Mill

asked in General Forum by (460 points)
edited by

 

 

Hello,

In the above pictures, the only difference between them is one operation is with end mill, the other one is with ball mill. When I use ball mill, the tool path is ok. When I use end mill, the tool path is not stable as you can see. I want to make this operation with end mill instead of ball mill. How can I do this?

Thanks and regards,

 

Please log in or register to answer this question.

3 Answers

0 votes
answered by (2.3k points)
selected by
 
Best answer

Hi, could you share few things like:

  • is it 3+2 axis or 5 axis mill or Millturn  
  • which command and tool did you use
  • what Drive method have you used
0
commented by (460 points)
@Daljet Singh,
Machine: mill turn
processing method: Variable Countour/Surface Area/tool axis away from line
Thanks for your help:)


Nasıl yapılacağını, daha doğrusu bir kısmının nasıl yapılacağını buldum. Düz frezeye drive method kısmında ON modunu açarsanız, diş dibi gözüken yüzeyde sarmal takım yolu çıkartıyor. Ancak ON olması yan yüzeylerdende tek seferde takım yolu çıkartmanıza engel oluyor. Bunun için iki operasyon yapıyorum. Önce silindirik yüzeye program yapıyorum sonra yan yüzeylere tanjant program yapıyorum. Tek bir sorunum kaldı o da, yan yüzeylere stock verdiğimde takım yolu çıkartmıyor ama stock sıfır olunca yapıyor. Bunuda çözdüm mü tamamdır. NX 4 ve 5 eksen çalışmalarda solid model tanımıyor dedi eğitimcilerimiz. Bu konuda bilginiz var mı?
+1 vote
answered by (170 points)
siz bu parçayı 2.5 eksen mi yoksa 4 eksen olarak mı işliyorsunuz.
0
commented by (460 points)
4 eksen kullanarak yapacağım.
+2 votes
answered by (330 points)
İngilizcem pek iyi değil ama sanırım küresel takım kullanmadığınızda istediğiniz sonucu alamıyorsunuz. Küresel takım kullanıp istediğiniz takım yolunu oluşturduktan sonra stock ofsetle veya takım boyu telafisiyle halledebilirsiniz gibime geliyor. Tabi başka bir çözüm yolu var ise daha güzel olabilir. Aklıma gelen bu şimdilik.

Sorununuzu yanlış anladıysam kusuruma bakmayın.

Saygılar.
0
commented by (460 points)
Düz freze ile yapmam gerekiyor ama ne denediysem yapmadı. Yüzey seçerek işleme yapmıyor sadece çizgi tanıtırsam yapabiliyor.
0
commented by (330 points)
Dediğim çözümler de işinize yaramıyorsa sequential mill operasyonu ile deneseniz. Operasyon subtype'ı hakkında bilgimiz yok onun için de pek söylenecek bir şey bulamıyorum. Daljeet Singh abimize istediği bilgileri verirseniz o da yardımcı olabilir sanırım.
Saygılar tekrar.
Welcome to SiemensNX.com
Share a new topic or ask a question.

558 questions

405 answers

147 comments

83.6k users

Nijiworks

...